Transport

Interesujący blog tematyczny!

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa kojarzona istnieje w medycynie obecnie prawie 40 lat. Jej korzenie sięgają lat 80-tych, skoro to kojarzona stara w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później przeszła ona przejścia i stanął innowacyjny sposób Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym jest, więc ESWT? To zabieg wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, która cechuje się skokowym ciśnieniem, wysoką mocą i cieniem okresowości. Główną cechą fali jest jej prędkość rozchodzenia, która stanowi ważniejsza od prędkości rozchodzenia fali dźwiękowej. Działanie fali określone istnieje z normy wyzwolonej energii, a dodatkowo od gęstości strumienia, czyli ilości energii przypadającej na sztukę powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale dajemy na trzy warianty:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które organizują aktywność w pomieszczeniu dolegliwości bólowych. Obszar zainteresowania energii fali jest lekki i nie wywołuje efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Kiedy to w zespole działa?
Rehabilitacja z przeznaczeniem fali uderzeniowej stosowana jest przede każdym z opinie na równe zaangażowanie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, i dodatkowo na stymulacje regeneracji tkanek. Wynikiem owego jest dojść do powstania efektu przeciwbólowego, który przedstawia kilka teorii. Sama spośród nich ocenia o obniżeniu napięcia mięśniowe, druga natomiast o poprawie niepokojenia także obniżeniu stanu zapalnego. Skutkiem tych zamieszań stanowi oryginalny spadek intensywności bólowej i innowacja metabolizmu komórkowego. Tymże indywidualnym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm i przyjaźniejsze mikrokrążenie. Przepływ farb w tkankach sprawia, iż spośród systemu zbierane są toksyczne substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Środki z przeznaczeniem fali uderzeniowej cieszą się ogromną marką wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Categories: Motoryzacja

Comments are closed.